Facebook post by Tammerkosken Nuorkauppakamari ry
Julkaistu
Tammerkosken Nuorkauppakamarin debatti-joukkue Mikko Vilppula, Mikko Viitamäki ja Klaus Breitholtz voittivat viikonloppuna debatoinnin aluemestaruuden Seinäjoella @ Markkakokous 2019. Mikko Vilppula palkittiin myös kilpailun parhaana puhujana. 💎
Joukkue kasvoi ja kehittyi päivän aikana merkittävästi ja venyivät kerta toisensa jälkeen parempaan suoritukseen. Upeaa heittäytymistä ja työtä!
Debatti oli korkeatasoinen, ja alueen mestaruudesta kisasi yhteensä kahdeksan kamaria Länsi-Suomen (C) alueelta. Päivä huipentui finaaliin, jossa JCI Pirkanmaa - Pirkanmaan Nuorkauppakamari antoi kovan vastuksen.
Tammerkosken Nuorkauppakamari kilpailee Suomen mestaruudesta 4.10. Tampereella järjestettävässä Menestyksen [vastuullinen] anatomia-tapahtumassa. Tervetuloa mukaan!
